| Duyuru Detayı

NEDEN SAĞLIK MESLEK LİSESİ?

Sağlık  Bilimleri alanında faaliyet gösteren Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizde  Hemşire Yardımcılığı , Ebe Yardımcılığı, Sağlık Bakım Teknisyenliği olmak üzere  3 Bölüm bulunmaktadır.

         Önümüzdeki 10 yıl içerisinde yardımcı sağlık personeli ihtiyaç dağılımında her 100 personelin %55’ i sağlık bakım teknisyenliğinden ,% 30’ u Hemşire yardımcılığı, %15’ i Ebe Yardımcılığından istihdam edileceği  istatistiki çalışmalarla öngörülmektedir. Üniversite olarak Sağlık Bilimleri alanında faaliyet gösteren 2 yıllık okulların her bölümü için ek puan alarak kolaylıkla yerleşebilmektedir.

          2 yıllık okulları bitiren öğrencilerimizin Dikey Geçiş sınavlarına girerek 4 yıllık fakültelere yerleşmesi  mümkündür.  (Bölümlerin detayları aşağıdadır)

     Kurucularımız (Vijdan-Yıldıray YILMAZ) 32 Yıllık eğitimci geçmişi ile Fethiye civarında ciddi başarılara imza atarak hemşehrilerimizin  ilgi ve güvenini n sürekli hale gelmesini sağlamayı bilmişlerdir.

     Öğrencimizin bizimle olmasını bekler başarı ve iyi günler dileriz.

                                                                                                                                

Anket

Okulumzu tercih etme sebebiniz nedir?

 

Bize Ulaşın

KARAÇULHA MAH. 93/1 SOKAK. FETHİYE/MUĞLA

(252) 646 88 77

ozelsenasml.f@gmail.com

İletişim Formu

Harita

E-posta Listemize Abone Olun

E-posta listemize mail adresinizi ekleyin, Sena Koleji'nin düzenleyeceği tüm etkinlik ve duyurulardan haberiniz olsun...


Ziyaretçi Bilgileri