Kabin Memurluğu (Hosteslik Kadın-Erkek)

_Neden hostes olmalıyım?


_Değerli öğrenciler, Türkiye’de şu anda 7 binin üzerinde kabin memuru, diğer adıyla hostes ve steward (erkek kabin memuru) görev yapıyor. Önümüzdeki 10 yılda, hava yolu şirketlerinin büyümesi ve yeni havayolu şirketlerinin açılmasıyla bu sayının 20 bini geçeceği ilgili yetkililerce tahmin ediliyor. 


_En az lise mezunu, eğitimi almış kişiler hostes olabiliyor. Bu mesleğin lise seviyesinden başlaması ise pek çok hava yolu şirketi için aranan bir özellik.


_Hatta sizler lisemizi bitirdikten sonra ‘Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri’ ön lisans bölümüne ek puan avantajları ile girebileceksiniz ve sonrasında DGS ile Lisans tamamlama şansınız olacaktır. Bu sayede iş bulma şansınız çok artacak. (Önlisans ve Lisans Bölümleri detayları aşağıdadır*)


Zira okulumuzda size çok iyi derecede İngilizce eğitimi, kabin eğitimi ve meslek dersleri havacılık laboratuvarlarımızda verilecek, temsili uçak içi eğitimleri (MOCAP) yapılarak sektörün ihtiyaçlarına hazır hale getirileceksiniz.


_Bir kabin memurunun Türkiye de ortalama aylık kazancı 4.500 TL civarındadır. Bu maaşlara ilave olarak özel sağlık sigortası ve harcırahlarınız ile hayat standardınız bir anda üst segmente geçecektir.


_Bir kabin memuru, Avantajlarını sayarsak ;

_► Seyahat etmek, 

_► İyi para kazanmak, 

_► Pek çok ülkeyi, kültürü, insanı tanımak, 

_► Mesleğin insan ilişkilerini, empati yeteneğini geliştirmesi,

_► Zorluklarla daha kolay başa çıkmayı, pratik düşünmeyi öğretmesi,

_► Hayat deneyimi kazandırması, insanları daha iyi tanıma imkanı vermesi,

_► Gözlem yeteneğini arttırması...


_Havayolu şirketlerine her yıl binlerce başvuru yağıyor. Örneğin Türk Hava Yolları'na bir yılda yapılan başvuru sayısı 40-50 bin. Bunların 2 - 3.000’ni işe alınıyor. Sektör ise eğitimli kabin memuru ararken maalesef bu başvuruların sadece %3 ü sivil havacılık lise ve üniversitelerinden olabiliyor. .Çünkü yeterli sayıda havacılık lisesi ve üniversitesi bulunmamaktadır.

_Sektör şu anda 3 ’te 1 oranında erkek çalışan istihdam ediliyor. İşte bu maksatla bu yıl, önce kabin memuru ve daha sonra hava lojistik ve harekatçı yetiştirme ile ilgili bölümleri de önümüzdeki yıllarda açmayı planlamaktayız.


_Sevgili ve değerli öğrenciler lisemizde sektör ihtiyaçlarına göre yüksek standartta eğitim alarak hayata önde başlayın…


_GEÇ KALMAYIN::::::

Bize Ulaşın

KARAÇULHA MAH. 93/1 SOKAK. FETHİYE/MUĞLA

(252) 646 88 77

ozelsenasml.f@gmail.com

İletişim Formu

Harita

E-posta Listemize Abone Olun

E-posta listemize mail adresinizi ekleyin, Sena Koleji'nin düzenleyeceği tüm etkinlik ve duyurulardan haberiniz olsun...


Ziyaretçi Bilgileri