| Duyuru Detayı

SENA FEN AVRUPA KODLAMA ETKİNLİKLERİNDE! SENA FEN AVRUPA KODLAMA ETKİNLİKLERİNDE!


    Sena Fen Lisesi olarak ayrıca 6-21 Ekim arası düzenlenecek olan Avrupa Kodlama Haftası etkinliklerine “Sena is Coding Science  For Future” adlı çok dolu bir proje ile katılacaktır. 


      Etkinliğimiz  10 Ekim 2018 sabah saat 10.00’da Türkiye’nin önde gelen iş kadınlarından, T-İnsan kitabının da yazarı olan, ODTÜ Ekonomi mezunu, daha önce Bahçeşehir, Kadir Has ve Bilgi Üniversitesi’nde ders veren ve halen ODTܒde ders vermeye devam eden, M-gen adlı şirketin kurucu ve sahibi olan UFUK TARHAN’ın okulumuza Skype yoluyla bağlanıp  öğrenci ve öğretmenlerimize “Endüstri 4.0 ve Kodlama” konulu mini bir konferans vermesi ile başlayacaktır.   Ufuk Tarhan, Dünyanın en etkili 100 kadın fütüristi arasındaki tek Türk 'Gelecek Tasarımcısı’dır

.

    Etkinliğimizde Nasa’nın kodlama haftası etkinliği olan event.pencilcode.net ile başlangıç seviyesinde kodlama etkinliği yapılarak etkinliğimiz Astronomi alanı ile de sentezlenecektir.

 

    Ayrıca  “Processing” programı ile Fizik alanında kodlama yapılıp hareket eden bir sarkaç oluşturulacak ve öğrencilerin kodlamada değişiklik yapmaları sağlanarak, sarkacın ipinin uzunluğu gibi değişkenleri değiştirerek sarkacın periyodundaki değişiklikler gözlemlenecektir.


 Etkinliğimiz "Analemma" projemizi kullanarak "dünyanın eksen eğikliği açısını servo motorla çalıştırılan "açı ölçer" in kodlama yapılarak  ölçüm yapması ile  sonlandırılacaktır. 


       http://events.codeweek.eu/view/162623/sena-is-coding-science-for-future/

Bize Ulaşın

TAŞYAKA MAHALLESI 144.SOKAK NO:2 FETHİYE/MUĞLA

(252) 614 86 16

ozelsenasml.f@gmail.com

İletişim Formu

Facebook Sayfamız

E-posta Listemize Abone Olun

E-posta listemize mail adresinizi ekleyin, Sena Koleji'nin düzenleyeceği tüm etkinlik ve duyurulardan haberiniz olsun...


Ziyaretçi Bilgileri