| Duyuru Detayı

STEM KEŞİF HAFTASINDA BİZ DE VARIZ! "SAY YES to STEM!"


21-29 Nisan tarihlerinde düzenlenecek olan uluslararası STEM keşif haftasında biz de varız. Fethiye bölgesinden katılacak olan ilk ve tek okul olmanın haklı gururunu yaşarken, gerçekleştireceğimiz deneysel etkinliklerle Optik, Akustik, mühendislik, Astronomi, Fizik, İngilizce ve Almanca,Tarih ve Türkçe dallarına ait bilimsel etkinliklerimizle öğrencilerimize kalıcı bilgiler aktarmayı hedefliyoruz.

Scientix Projesi, Avrupa’da STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) eğitimini Scientix portalı aracılığıyla yaygınlaştırmayı amaçlayan bir projedir. STEM eğitiminin amacı, okullarda öğrencilerin sorgulama, araştırma, üretme ve buluş yapma becerilerini ve ilgilerini ortaya çıkarmaya yönelik öğrenci merkezli disiplinler arası eğitimi yaygınlaştırmaktır. Scientix Portalına http://scientix.eu adresinden ulaşılabilmektedir. Avrupa Okul Ağı - European Schoolnet tarafından yürütülen Scientix Projesinde Bakanlığımızı temsilen Genel Müdürlüğümüz, 30 Avrupa ülkesi ile birlikte 2014 yılından itibaren Scientix Projesi Ulusal Destek Noktasıdır. 
 
Scientix Projesi kapsamında Avrupa ülkelerinde öğrencileri sorgulamaya, araştırmaya, üretime ve buluş yapmaya teşvik etmeyi amacıyla 23-29 Nisan 2018 tarihleri arasında STEM Keşif Haftası kutlama faaliyetleri gerçekleştirilecektir. 

Bu sebeple, öğrencilerinizi bilim insanlığına, mühendisliğe yöneltmek amacıyla Nisan ayı içinde gerçekleştirmesi planlanan STEM eğitimi etkinlikleriyle (proje etkinliği, konferans, çalıştay, seminer, sergi, vb.) ilgili bilgileri Scientix Portalının  http://scientix.eu/events/campaigns/sdw18 web sayfasından giriş yaparak STEM Keşif Haftası etkinliklerine okullarınızın katılımını sağlayabilirsiniz.   

 

 


Bize Ulaşın

TAŞYAKA MAHALLESI 144.SOKAK NO:2 FETHİYE/MUĞLA

(252) 614 86 16

ozelsenasml.f@gmail.com

İletişim Formu

Facebook Sayfamız

E-posta Listemize Abone Olun

E-posta listemize mail adresinizi ekleyin, Sena Koleji'nin düzenleyeceği tüm etkinlik ve duyurulardan haberiniz olsun...


Ziyaretçi Bilgileri